Przejdź do głównej zawartości

Czyta się - recenzja książki „OD KOŁA DO FORMUŁY 1”

Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji, natrafiłam na recenzję książki pana Michała Gąsiorowskiego „Od koła do formuły 1”, którą zamieszczam poniżej.  
Moim zdaniem jest to pozycja godna uwagi!


„Autor – Michał Gąsiorowski to dziennikarz sportowy radiowej Trójki. Prowadzi młodego czytelnika od prehistorii, czyli wynalezienia koła po czasy współczesne.
Prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem opisuje m.in. pierwszy pojazd na parę, trójkołowiec Carla Benza, Forda T, VW Garbusa, Citroena 2CV.
Osobny rozdział poświęca polskim samochodom – Warszawie, Syrenie, Fiatowi 126p i 125p oraz Polonezowi.
Młody czytelnik ma okazję poznać też auta-legendy: Mercedesa Gullwinga, Fiata 500, Mini, Jaguara E-Type, Porsche 911, aż po Bugatti Veyrona.
Z książki można zaczerpnąć też podstawowych informacji o Formule 1, wyścigu LeMans 24, Rajdzie Dakar.
Znalazło się też miejsce na przedstawienie słynnych polskich kierowców: Jana Rippera, Sobiesława Zasady, Jerzego Landsberga, Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca,, Rafała Sonika, Roberta Kubicy i Kajetana Kajetanowicza.
Książka zilustrowana jest zabawnymi rysunkami. Przeznaczona jest dla dzieci umiejących czytać tekst drukowany, a więc mniej więcej 5-6 letnich i starszych.
„Od koła do Formuły 1" to dobra pozycja, aby wzbudzić w dziecku zainteresowanie samochodami, i w ogóle motoryzacją. Gdy zauważycie, że czyta ją chętnie – kupcie mu album z dobrymi zdjęciami i opisami samochodów. Ale uwaga – będzie to początek niekończących się wydatków, zakończonych... kupnem samochodu, gdy wasza pociecha skończy lat 18.”

I jeszcze kilka zdjęć na zachętę

Autorem recenzji jest pan Roman Dębecki.
Recenzja oraz ilustracje pochodzą ze strony internetowej  https://www.auto-swiat.pl/historia-motoryzacji-dla-dzieci/98tc8fr                                                                  


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina” 
Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna…
Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie.
Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone.
Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie.
Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna.
Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę…
Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci…
Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę…
Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć…
Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo.
Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaki wiersz odgrywa aktor w materiale filmowym?…

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 


W poszukiwaniu oznak wiosny - karty pracy

Wraz z nadejściem wiosny można dostrzec, jak przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać tych oznak? Dosłownie wszędzie :) Aby ich nie przegapić poniżej prezentujemy kilka kart pracy w wersji do druku, które pozwolą  sprawdzić refleks i spostrzegawczość. Udanej zabawy!  Wiosenne poszukiwania 
Przyjrzyj się dobrze literom rozmieszczonym na planszy. Zwróć uwagę, że spółgłoski i samogłoski odróżnione zostały kolorami - niebieski i czerwony. Postaraj się jak najszybciej odnaleźć literę podaną do wyszukiwania. Zawsze możesz poprosić o podpowiedź (np. ta spółgłoska/ samogłoska znajduje się obok litery ...., itd.) Udanej zabawy!
Do pobrania na:  https://drive.google.com/drive/folders/1Y-6dehu8tin53mqkXZZXSNITlI4UyTZ5?usp=sharing