Przejdź do głównej zawartości

Gra Ekologiczne Bingo

Znacie popularną grę w bingo? Dla przypomnienia jest to gra, w której gracze zakreślają losowo wybrane liczby, gdy pojawiają się one na ich planszy. Pierwsza osoba mająca ułożony określony wzór z zakreślonych liczb jest zwycięzcą i wykrzykuje "Bingo!", informując innych o wygranej.

Dzisiaj zachęcamy was do zagrania w bingo w zupełnie nowej odsłonie.

Co przygotować przed grą?

wydrukuj wszystkie arkusze z zestawu (pobierz)
wytnij plansze (2 lub 4 do wyboru)
wytnij kartoniki (72)
możesz zalaminować, aby były bardziej trwałe

Zasady gry:

Plansza do gry składa się z 8 lub 16 pól (do wyboru), które należy w całości zapełnić losowanymi obrazkami.
Wycięte kartoniki z odpadami ułóż na stosiku obrazkami skierowanymi na dół. Zaczyna najmłodszy gracz losując kartonik. Pokazuje go wszystkim graczom, a ten, który ma planszę z odpowiednim koszem zabiera obrazek i odkłada go w okienku. Kolejni gracze losują kartoniki. Gra trwa do momentu, aż jeden z graczy zapełni całą planszę, wtedy głośno krzyczy „BINGO”!

A tak wygląda jedna z plansz i część obrazków.Udanej rozgrywki!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina”  Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna… Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie. Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone. Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie. Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna. Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę… Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci… Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę… Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć… Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo. Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzi

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 

Na czterech kółkach

Gdziekolwiek się nie obejrzymy, zewsząd otaczają nas pojazdy. Najczęściej widzimy je na ulicy w postaci przejeżdżających samochodów, często jesteśmy ich pasażerami. Czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa  konie mechaniczne  ?   Jeśli tak to poniższe ciekawostki rozwieją wasze wątpliwości. źródło: internet Skąd wzięły się konie mechaniczne? źródło: internet Gdy kupujemy samochód, jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę jest moc silnika. Podawana jest ona w koniach mechanicznych. Jednak co to za jednostka i skąd się wzięła? Za ojca konia mechanicznego uważa się Thomasa Savery'ego. Już w 1702 roku porównywał on możliwości swojego silnika do pracy koni. O swoim urządzeniu pisał, że wykonuje pracę, do której potrzebne by były dwa konie, a biorąc pod uwagę fakt, że zwierzęta muszą pracować na zmianę, to nawet kilkukrotnie więcej. Nie była to jeszcze konkretna jednostka miary, ale pozwalała w przybliżeniu określić możliwości silnika.