Przejdź do głównej zawartości

Słonik origami

Nie zdziwi nas fakt, że słonie nie potrafią skakać (z pewnością na przeszkodzie stoi ich ogromna masa ciała). Czy wiedzieliście jednak, że są zaskakująco zwinne i potrafią świetnie pływać. Słoniowa trąba jest „narzędziem wielofunkcyjnym” i może służyć m.in. jako fajka do nurkowania. Pełni również funkcję ochronną. Chociaż skóra słoni wydaje się gruba i mocna, słońce może ją z łatwością uszkodzić. Przy pomocy trąby słonie obsypują sobie grzbiety i nogi piaskiem i ziemią, aby chronić skórę przed słońcem.
Nie od dziś uważa się, że słonie mogą przynieść szczęście. Taki pogląd przywędrował do Europy prawdopodobnie z Indii i dziś trudno wyobrazić sobie domy właśnie bez słonia. 
Życząc wszystkim dużo szczęścia zachęcamy do wykonania słonika z origami, oczywiście z… podniesioną trąbą!Poniżej zamieszczamy diagram i instrukcję z dokładnym wyjaśnieniem poszczególnych symboli. 

Baza wyjściowa to lody/latawiec. 

Miłego składania!

Do pobrania w pdf tutaj:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina” 
Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna…
Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie.
Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone.
Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie.
Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna.
Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę…
Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci…
Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę…
Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć…
Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo.
Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaki wiersz odgrywa aktor w materiale filmowym?…

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 


W poszukiwaniu oznak wiosny - karty pracy

Wraz z nadejściem wiosny można dostrzec, jak przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać tych oznak? Dosłownie wszędzie :) Aby ich nie przegapić poniżej prezentujemy kilka kart pracy w wersji do druku, które pozwolą  sprawdzić refleks i spostrzegawczość. Udanej zabawy!  Wiosenne poszukiwania 
Przyjrzyj się dobrze literom rozmieszczonym na planszy. Zwróć uwagę, że spółgłoski i samogłoski odróżnione zostały kolorami - niebieski i czerwony. Postaraj się jak najszybciej odnaleźć literę podaną do wyszukiwania. Zawsze możesz poprosić o podpowiedź (np. ta spółgłoska/ samogłoska znajduje się obok litery ...., itd.) Udanej zabawy!
Do pobrania na:  https://drive.google.com/drive/folders/1Y-6dehu8tin53mqkXZZXSNITlI4UyTZ5?usp=sharing