Przejdź do głównej zawartości

Jak cię widzą, tak cię piszą

Stare, a jakże wciąż aktualne powiedzenie JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ towarzyszy nam przez całe życie. Pewnie już gdzieś je słyszeliście. Teraz postaramy się omówić jego znaczenie dokładniej. Mówi o tym, że ludzie oceniają nas po wyglądzie. Nasz ubiór, fryzura i to wszystko, co na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie dostrzec ma olbrzymie znaczenie. Właśnie to podlega ocenie. Jak wiemy pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz :)

www.pixabay.com

Jak już wspomniałyśmy powiedzenie to dotyczy przede wszystkim naszego wizerunku, ale także naszego zachowania i manier. Są miejsca i sytuacje, które wymagają od nas przemyślanego doboru stroju i wysokiej kultury osobistej. Co mamy na myśli? 
Zastanówcie się ... czy np. na zakończenie roku szkolnego stroju wypada przyjść w stroju do gry w piłkę nożną? 

Wszystko to, co ma ułatwić niepopełnianie modowych gaf nazywa się z j.angielskiego dress code. Są to zasady doboru garderoby do określonych sytuacji. Możemy wyróżnić: strój formalny, biznesowy, swobodny czy sportowy. To taka ciekawostka :)

Na podsumowanie rada. Pamiętajcie o czystym i schludnym ubraniu oraz o kulturze, bo kultura i szacunek tworzą wasz dobry wizerunek.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina”  Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna… Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie. Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone. Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie. Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna. Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę… Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci… Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę… Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć… Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo. Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzi

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 

Na czterech kółkach

Gdziekolwiek się nie obejrzymy, zewsząd otaczają nas pojazdy. Najczęściej widzimy je na ulicy w postaci przejeżdżających samochodów, często jesteśmy ich pasażerami. Czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa  konie mechaniczne  ?   Jeśli tak to poniższe ciekawostki rozwieją wasze wątpliwości. źródło: internet Skąd wzięły się konie mechaniczne? źródło: internet Gdy kupujemy samochód, jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę jest moc silnika. Podawana jest ona w koniach mechanicznych. Jednak co to za jednostka i skąd się wzięła? Za ojca konia mechanicznego uważa się Thomasa Savery'ego. Już w 1702 roku porównywał on możliwości swojego silnika do pracy koni. O swoim urządzeniu pisał, że wykonuje pracę, do której potrzebne by były dwa konie, a biorąc pod uwagę fakt, że zwierzęta muszą pracować na zmianę, to nawet kilkukrotnie więcej. Nie była to jeszcze konkretna jednostka miary, ale pozwalała w przybliżeniu określić możliwości silnika.