Przejdź do głównej zawartości

Jak cię widzą, tak cię piszą

Stare, a jakże wciąż aktualne powiedzenie JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ towarzyszy nam przez całe życie. Pewnie już gdzieś je słyszeliście. Teraz postaramy się omówić jego znaczenie dokładniej. Mówi o tym, że ludzie oceniają nas po wyglądzie. Nasz ubiór, fryzura i to wszystko, co na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie dostrzec ma olbrzymie znaczenie. Właśnie to podlega ocenie. Jak wiemy pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz :)

www.pixabay.com

Jak już wspomniałyśmy powiedzenie to dotyczy przede wszystkim naszego wizerunku, ale także naszego zachowania i manier. Są miejsca i sytuacje, które wymagają od nas przemyślanego doboru stroju i wysokiej kultury osobistej. Co mamy na myśli? 
Zastanówcie się ... czy np. na zakończenie roku szkolnego stroju wypada przyjść w stroju do gry w piłkę nożną? 

Wszystko to, co ma ułatwić niepopełnianie modowych gaf nazywa się z j.angielskiego dress code. Są to zasady doboru garderoby do określonych sytuacji. Możemy wyróżnić: strój formalny, biznesowy, swobodny czy sportowy. To taka ciekawostka :)

Na podsumowanie rada. Pamiętajcie o czystym i schludnym ubraniu oraz o kulturze, bo kultura i szacunek tworzą wasz dobry wizerunek.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina” 
Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna…
Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie.
Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone.
Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie.
Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna.
Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę…
Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci…
Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę…
Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć…
Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo.
Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaki wiersz odgrywa aktor w materiale filmowym?…

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 


W poszukiwaniu oznak wiosny - karty pracy

Wraz z nadejściem wiosny można dostrzec, jak przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać tych oznak? Dosłownie wszędzie :) Aby ich nie przegapić poniżej prezentujemy kilka kart pracy w wersji do druku, które pozwolą  sprawdzić refleks i spostrzegawczość. Udanej zabawy!  Wiosenne poszukiwania 
Przyjrzyj się dobrze literom rozmieszczonym na planszy. Zwróć uwagę, że spółgłoski i samogłoski odróżnione zostały kolorami - niebieski i czerwony. Postaraj się jak najszybciej odnaleźć literę podaną do wyszukiwania. Zawsze możesz poprosić o podpowiedź (np. ta spółgłoska/ samogłoska znajduje się obok litery ...., itd.) Udanej zabawy!
Do pobrania na:  https://drive.google.com/drive/folders/1Y-6dehu8tin53mqkXZZXSNITlI4UyTZ5?usp=sharing