Przejdź do głównej zawartości

Kibic przez duże K

Kibicem nazywamy osobę, która interesuje się określoną dyscypliną sportu. Okazuje to poprzez udział jako widz w rozgrywkach, zawodach, a także turniejach sportowych. Swoje kluby kibice wspierają obecnością na meczach. Jako kibic powinieneś także dopingować zawodników swojej drużyny w zmaganiach po zwycięstwo. Raz się wygrywa, raz przegrywa ... dlatego też trzeba myśleć pozytywnie. Czerp radość z tego, że możesz brać udział w danym wydarzeniu sportowym. Kiedy taka okazja się powtórzy? :)

www.pixabay.com

Kibicowanie to ważna sprawa. Zapamiętaj, że szacunek należy się wszystkim, a dobry kibic to wizytówka i duma klubu. Zawsze powinieneś mieć na uwadze zasady gry fair play zanim zaczniesz krytykować i oceniać. Bądź po prostu kulturalnym kibicem.

Dla dociekliwych mamy kilka ciekawostek związanych z boiskiem i piłką. Zapraszamy tutaj. Wykorzystane materiały pochodzą z serwisu scholaris.pl.

Chciałybyśmy również zaproponować wam, abyście w formie plakatu ukazali czym dla was jest kulturalne kibicowanie. Zdecydujcie sami co to będzie (np. rymowanka, kolaż). Liczymy, że wasza kreatywność i tym razem was nie zawiedzie :)

Swoimi pracami możecie podzielić się z nami wysyłając na adres: swietliczaki.sp50@gmail.com

Ps. Jeśli wyrazicie zgodę wasze prace zostaną opublikowane na stronie :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jedno koło, wiele znaczeń

W języku polskim występuje wiele wyrazów, które mają więcej niż jedno znaczenie choć brzmią identycznie. Często różni je natomiast pochodzenie. Taki wyraz nazywamy homonimem . Co to oznacza w praktyce? Wyobraź sobie, że jesteś na plaży i jest to plaża strzeżona, co oznacza, że w razie niebezpieczeństwa pomoc jest w pobliżu - ratownik. Z daleka widzisz, jak trzyma coś w ręce ... najprawdopodobniej koło. O jakim kole pomyślałeś? (np. z kołem samochodowym ciężko byłoby ratować ludzi, zgadzasz się?) Zatem znaczenie takiego wyrazu zależy przede wszystkim od sytuacji i okoliczności. Zapoznaj się z innymi znaczeniami koła , które dla ciebie przygotowałyśmy.  1. koło (część pojazdu umożliwiająca ruch) 2. koło garncarskie (wykorzystywane do formowania gliny, w produkcji mis i garnków) 3. koło (figura geometryczna) 4. koło (zainteresowań) 5. koło (krąg ludzi) 6. koło ( w odniesieniu do przybliżenia, np. koło południa) 7. koło ( obok, w pobliżu, np. koło domu)

Jajko Kolumba

Już niedługo wielkanocne święta. Jak wiecie przypadają one wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Symbolem Wielkanocy jest jajko, z którego wykluwa się pisklaczek. Czy znane jest wam wyrażenie "jajko Kolumba"? Jeśli nie to przeczytajcie zamieszczony poniżej króciutki tekst: „Po powrocie z pierwszej wyprawy Kolumba do Ameryki wydano na jego cześć uroczysty bankiet. W trakcie kolacji jeden z gości głośno stwierdził, że zasługi Kolumba są małowartościowe, ponieważ każdy mógł dokonać tego samego. Słysząc to, wielki podróżnik rozzłościł się i rzucił współbiesiadnikom wyzwanie. Polegało ono na ustawieniu na stole, prosto i bez żadnego podparcia, zwykłego jajka. Po licznych nieudanych próbach podejmowanych przez gości i stwierdzeniach, że taka sztuczka nie jest możliwa, Kolumb podniósł się z miejsca i energicznie postawił jajko na blacie, zgniatając nieco dolną część skorupki. Pokazał innym, że da się to zrobić. Na takie rozwiązanie podniosły się głosy, że w ten sposób

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina”  Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna… Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie. Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone. Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie. Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna. Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę… Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci… Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę… Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć… Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo. Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzi