Przejdź do głównej zawartości

Kibic przez duże K

Kibicem nazywamy osobę, która interesuje się określoną dyscypliną sportu. Okazuje to poprzez udział jako widz w rozgrywkach, zawodach, a także turniejach sportowych. Swoje kluby kibice wspierają obecnością na meczach. Jako kibic powinieneś także dopingować zawodników swojej drużyny w zmaganiach po zwycięstwo. Raz się wygrywa, raz przegrywa ... dlatego też trzeba myśleć pozytywnie. Czerp radość z tego, że możesz brać udział w danym wydarzeniu sportowym. Kiedy taka okazja się powtórzy? :)

www.pixabay.com

Kibicowanie to ważna sprawa. Zapamiętaj, że szacunek należy się wszystkim, a dobry kibic to wizytówka i duma klubu. Zawsze powinieneś mieć na uwadze zasady gry fair play zanim zaczniesz krytykować i oceniać. Bądź po prostu kulturalnym kibicem.

Dla dociekliwych mamy kilka ciekawostek związanych z boiskiem i piłką. Zapraszamy tutaj. Wykorzystane materiały pochodzą z serwisu scholaris.pl.

Chciałybyśmy również zaproponować wam, abyście w formie plakatu ukazali czym dla was jest kulturalne kibicowanie. Zdecydujcie sami co to będzie (np. rymowanka, kolaż). Liczymy, że wasza kreatywność i tym razem was nie zawiedzie :)

Swoimi pracami możecie podzielić się z nami wysyłając na adres: swietliczaki.sp50@gmail.com

Ps. Jeśli wyrazicie zgodę wasze prace zostaną opublikowane na stronie :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina”  Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna… Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie. Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone. Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie. Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna. Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę… Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci… Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę… Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć… Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo. Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzi

Na czterech kółkach

Gdziekolwiek się nie obejrzymy, zewsząd otaczają nas pojazdy. Najczęściej widzimy je na ulicy w postaci przejeżdżających samochodów, często jesteśmy ich pasażerami. Czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa  konie mechaniczne  ?   Jeśli tak to poniższe ciekawostki rozwieją wasze wątpliwości. źródło: internet Skąd wzięły się konie mechaniczne? źródło: internet Gdy kupujemy samochód, jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę jest moc silnika. Podawana jest ona w koniach mechanicznych. Jednak co to za jednostka i skąd się wzięła? Za ojca konia mechanicznego uważa się Thomasa Savery'ego. Już w 1702 roku porównywał on możliwości swojego silnika do pracy koni. O swoim urządzeniu pisał, że wykonuje pracę, do której potrzebne by były dwa konie, a biorąc pod uwagę fakt, że zwierzęta muszą pracować na zmianę, to nawet kilkukrotnie więcej. Nie była to jeszcze konkretna jednostka miary, ale pozwalała w przybliżeniu określić możliwości silnika.

Czyta się - recenzja książki „OD KOŁA DO FORMUŁY 1”

Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji, natrafiłam na recenzję książki pana Michała Gąsiorowskiego „Od koła do formuły 1”, którą zamieszczam poniżej.   Moim zdaniem jest to pozycja godna uwagi! „Autor – Michał Gąsiorowski to dziennikarz sportowy radiowej Trójki. Prowadzi młodego czytelnika od prehistorii, czyli wynalezienia koła po czasy współczesne. Prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem opisuje m.in. pierwszy pojazd na parę, trójkołowiec Carla Benza, Forda T, VW Garbusa, Citroena 2CV. Osobny rozdział poświęca polskim samochodom – Warszawie, Syrenie, Fiatowi 126p i 125p oraz Polonezowi. Młody czytelnik ma okazję poznać też auta-legendy: Mercedesa Gullwinga, Fiata 500, Mini, Jaguara E-Type, Porsche 911, aż po Bugatti Veyrona. Z książki można zaczerpnąć też podstawowych informacji o Formule 1, wyścigu LeMans 24, Rajdzie Dakar. Znalazło się też miejsce na przedstawienie słynnych polskich kierowców: Jana Rippera, Sobiesława Zasady, Jerzego Landsberg