Przejdź do głównej zawartości

Kibic przez duże K

Kibicem nazywamy osobę, która interesuje się określoną dyscypliną sportu. Okazuje to poprzez udział jako widz w rozgrywkach, zawodach, a także turniejach sportowych. Swoje kluby kibice wspierają obecnością na meczach. Jako kibic powinieneś także dopingować zawodników swojej drużyny w zmaganiach po zwycięstwo. Raz się wygrywa, raz przegrywa ... dlatego też trzeba myśleć pozytywnie. Czerp radość z tego, że możesz brać udział w danym wydarzeniu sportowym. Kiedy taka okazja się powtórzy? :)

www.pixabay.com

Kibicowanie to ważna sprawa. Zapamiętaj, że szacunek należy się wszystkim, a dobry kibic to wizytówka i duma klubu. Zawsze powinieneś mieć na uwadze zasady gry fair play zanim zaczniesz krytykować i oceniać. Bądź po prostu kulturalnym kibicem.

Dla dociekliwych mamy kilka ciekawostek związanych z boiskiem i piłką. Zapraszamy tutaj. Wykorzystane materiały pochodzą z serwisu scholaris.pl.

Chciałybyśmy również zaproponować wam, abyście w formie plakatu ukazali czym dla was jest kulturalne kibicowanie. Zdecydujcie sami co to będzie (np. rymowanka, kolaż). Liczymy, że wasza kreatywność i tym razem was nie zawiedzie :)

Swoimi pracami możecie podzielić się z nami wysyłając na adres: swietliczaki.sp50@gmail.com

Ps. Jeśli wyrazicie zgodę wasze prace zostaną opublikowane na stronie :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina” 
Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna…
Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie.
Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone.
Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie.
Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna.
Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę…
Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci…
Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę…
Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć…
Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo.
Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaki wiersz odgrywa aktor w materiale filmowym?…

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 


W poszukiwaniu oznak wiosny - karty pracy

Wraz z nadejściem wiosny można dostrzec, jak przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać tych oznak? Dosłownie wszędzie :) Aby ich nie przegapić poniżej prezentujemy kilka kart pracy w wersji do druku, które pozwolą  sprawdzić refleks i spostrzegawczość. Udanej zabawy!  Wiosenne poszukiwania 
Przyjrzyj się dobrze literom rozmieszczonym na planszy. Zwróć uwagę, że spółgłoski i samogłoski odróżnione zostały kolorami - niebieski i czerwony. Postaraj się jak najszybciej odnaleźć literę podaną do wyszukiwania. Zawsze możesz poprosić o podpowiedź (np. ta spółgłoska/ samogłoska znajduje się obok litery ...., itd.) Udanej zabawy!
Do pobrania na:  https://drive.google.com/drive/folders/1Y-6dehu8tin53mqkXZZXSNITlI4UyTZ5?usp=sharing