Przejdź do głównej zawartości

Moc emocji

W tym wpisie przypomnimy sobie kilka ważnych informacji o emocjach i uczuciach mieszkających w naszym ciele. Omówimy złość/ gniew, smutek, strach, odrazę i radość. Są to emocje, które każdy z nas jest w stanie rozpoznać. 

www.moviesroom.pl
Czym są emocje?
To wszystkie uczucia, które towarzyszą nam na co dzień, w danej chwili wywołane np. jakimś wydarzeniem. Charakterystyczne dla emocji jest to, że pojawiają się nagle. Niektóre bywają przelotne, z kolei inne obecne są z nami przez dłuższy czas. Emocje są swego rodzaju wskazówkami dotyczącymi tego, w jaki sposób odbieramy świat. Dobre i złe emocje nie istnieją. Jedne i drugie są nam tak samo potrzebne. 

Jak radzić sobie z emocjami? Mała ściągawka dla was

A gdyby tak spróbować czegoś innego?


Do waszej dyspozycji zostawiamy propozycje zabaw w temacie emocji.

1. Dopasuj emocje -  zadanie polega na przyporządkowaniu pojawiających się na obrazkach sytuacji do konkretnej emocji. Kliknij tutaj
2. Odkryj buźkę - należy odsłaniać kafelki, aż ukaże się buźka i będziemy mogli przekonać się jakie uczucie jej towarzyszy. Kliknij tutaj.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina” 
Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna…
Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie.
Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone.
Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie.
Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna.
Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę…
Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci…
Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę…
Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć…
Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo.
Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Jaki wiersz odgrywa aktor w materiale filmowym?…

W co się bawić?

Kiedy skończą się pomysły na zabawę można skorzystać z alternatywy i stworzyć swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju DOMEK POD STOŁEM 


W poszukiwaniu oznak wiosny - karty pracy

Wraz z nadejściem wiosny można dostrzec, jak przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać tych oznak? Dosłownie wszędzie :) Aby ich nie przegapić poniżej prezentujemy kilka kart pracy w wersji do druku, które pozwolą  sprawdzić refleks i spostrzegawczość. Udanej zabawy!  Wiosenne poszukiwania 
Przyjrzyj się dobrze literom rozmieszczonym na planszy. Zwróć uwagę, że spółgłoski i samogłoski odróżnione zostały kolorami - niebieski i czerwony. Postaraj się jak najszybciej odnaleźć literę podaną do wyszukiwania. Zawsze możesz poprosić o podpowiedź (np. ta spółgłoska/ samogłoska znajduje się obok litery ...., itd.) Udanej zabawy!
Do pobrania na:  https://drive.google.com/drive/folders/1Y-6dehu8tin53mqkXZZXSNITlI4UyTZ5?usp=sharing