Przejdź do głównej zawartości

Szklanka do połowy pełna

Wyobraźcie sobie sytuację, w której ktoś stawia przed wami szklankę do połowy napełnioną czymś smacznym do picia – połowa zawartości została już wypita. O czym pomyśleliście? Okazuje się, że ten prosty eksperyment doskonale pokazuje nam sposób naszego myślenia.
www.pixabay.com

Reakcja na postawioną przed nami szklankę będzie inna w przypadku pesymisty i optymisty. Osoba myśląca pozytywnie (optymista) będzie się cieszyć, że ma do wypicia jeszcze połowę szklanki smacznego napoju, pesymista natomiast będzie kręcił nosem, narzekał lub smucił się, że tak mało napoju mu zostało.

Kim zatem warto być – optymistą czy pesymistą?
Ludzie optymistycznie nastawieni do życia są bardziej radośni i szczęśliwi. Uśmiech ma magiczną moc. Kiedy się uśmiechamy, czy śmiejemy- w naszym organizmie wydzielają się endorfiny- hormony szczęścia. Kiedy widzimy uśmiechniętą osobę, łatwiej nam się do niej uśmiechnąć i zamienić kilka słów. Ponadto w towarzystwie ludzi uśmiechniętych sami częściej się uśmiechamy.
To co wybieracie? Optymistę czy pesymistę? Mamy nadzieję, że odpowiedź jest oczywista!
www.pixabay.com

Wykonajcie krótki test, który powie wam ile jest w was optymisty. Pamiętajcie, wyniki traktujemy z dużym przymrużeniem oka 😉
Spójrzcie na obrazek i powiedzcie jakie zwierzę widzicie na obrazku. Liczy się pierwsze skojarzenie.
www.portal.abczdrowie.pl
I co zobaczyliście jako pierwsze? 

Królik - realista
Jeśli jako pierwszego dostrzegliście królika, to jesteście realistami. Nigdy nie bujacie w obłokach, lubicie mieć wszystko zaplanowane. Jesteście osobami świadomymi swoich mocnych stron, bystrości umysłu i inteligencji. Można na was liczyć.

Kaczka - optymista
Jesteście optymistami i niezależnie od tego, co się dzieje, zawsze jesteście w stanie dostrzec pozytywną stronę wydarzeń i ludzi. Zdarza wam się bujać w obłokach i nie widzicie w tym nic złego. Jesteście kreatywni i otwarci na nowe wyzwania. Wasz optymizm warunkuje wasze działania. Potraficie podnieść się po każdej porażce i być wsparciem dla innych.

Królik i kaczka
Jeśli od razu zauważyliście, że obrazek przedstawia kaczkę i królika to znak, że stanowisz mieszankę optymisty i realisty. Trudno powiedzieć, który pierwiastek dominuje, bo jest to uzależnione od sytuacji, w której się znajdujecie. Na ogół macie pozytywne nastawienie do życia, jednak jesteście osobami dość wyważonymi. Jesteście wspaniałymi słuchaczami, osobami rozsądnymi, a przy tym ciekawymi. Koledzy was lubią i doceniają wasze rady.

JAK ZOSTAĆ OPTYMISTĄ?

W ramach podsumowania zobaczcie filmik pokazujący jak trenować pozytywne myślenie ⇒


Myślmy pozytywnie każdego dnia!
www.pixabay.comKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą w teatrze lalek

„Teatr to taka dziwna kraina”  Teatr to taka dziwna kraina, którą ukrywa szczelnie kurtyna… Tuż przed kurtyną ja – w pierwszym rzędzie – z niecierpliwością czekam, co będzie. Pełna widownia, ostatni dzwonek i wszystkie oczy w scenę wpatrzone. Gwar wokół cichnie, słychać skrzypienie, za tą zasłoną ciemną, na scenie. Gong. Idzie w górę ciężka kurtyna. Słychać muzykę. Już się zaczyna. Krąg światła pada na kamienicę i skradającą się czarownicę… Na górze księżyc okrągły świeci, oświetla klatkę, w niej dwoje dzieci… Znam tę opowieść, ale w teatrze wstrzymuję oddech, słucham i patrzę… Bo tutaj wszystko zdarzyć się może… Wystarczy szerzej oczy otworzyć… Teatr to rzeczywiście niezwykłe miejsce, to taka magiczna kraina, pełna wspaniałych dekoracji, kolorowych świateł, kostiumów i rekwizytów. A w niej aktorzy i widownia, którzy wspólnie przeżywają każde wypowiedziane na scenie słowo. Obejrzyjcie poniższy filmik i spróbujcie odpowiedzi

Na czterech kółkach

Gdziekolwiek się nie obejrzymy, zewsząd otaczają nas pojazdy. Najczęściej widzimy je na ulicy w postaci przejeżdżających samochodów, często jesteśmy ich pasażerami. Czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa  konie mechaniczne  ?   Jeśli tak to poniższe ciekawostki rozwieją wasze wątpliwości. źródło: internet Skąd wzięły się konie mechaniczne? źródło: internet Gdy kupujemy samochód, jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę jest moc silnika. Podawana jest ona w koniach mechanicznych. Jednak co to za jednostka i skąd się wzięła? Za ojca konia mechanicznego uważa się Thomasa Savery'ego. Już w 1702 roku porównywał on możliwości swojego silnika do pracy koni. O swoim urządzeniu pisał, że wykonuje pracę, do której potrzebne by były dwa konie, a biorąc pod uwagę fakt, że zwierzęta muszą pracować na zmianę, to nawet kilkukrotnie więcej. Nie była to jeszcze konkretna jednostka miary, ale pozwalała w przybliżeniu określić możliwości silnika.

Jajko Kolumba

Już niedługo wielkanocne święta. Jak wiecie przypadają one wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Symbolem Wielkanocy jest jajko, z którego wykluwa się pisklaczek. Czy znane jest wam wyrażenie "jajko Kolumba"? Jeśli nie to przeczytajcie zamieszczony poniżej króciutki tekst: „Po powrocie z pierwszej wyprawy Kolumba do Ameryki wydano na jego cześć uroczysty bankiet. W trakcie kolacji jeden z gości głośno stwierdził, że zasługi Kolumba są małowartościowe, ponieważ każdy mógł dokonać tego samego. Słysząc to, wielki podróżnik rozzłościł się i rzucił współbiesiadnikom wyzwanie. Polegało ono na ustawieniu na stole, prosto i bez żadnego podparcia, zwykłego jajka. Po licznych nieudanych próbach podejmowanych przez gości i stwierdzeniach, że taka sztuczka nie jest możliwa, Kolumb podniósł się z miejsca i energicznie postawił jajko na blacie, zgniatając nieco dolną część skorupki. Pokazał innym, że da się to zrobić. Na takie rozwiązanie podniosły się głosy, że w ten sposób